MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]appleservisistanbul.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Apple Macbook Teknik Servisi

Apple Macbook Teknik Servisi

Apple Macbook Teknik Servisi : Notebook ve laptoplar ülkemizde aktif olarak kullanılan taşınabilir bilgisayarlar olarak her yaştan kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu cihazlar taşınabilir oldukları için otobüs, metro gibi toplu taşımalarda ve parklarda kullanıldıkları için tek bir odada mahsur kalmadan kullanıldığından tercih nedeni olmaktadır. Bu cihazlarda bir çok nedenden dolayı arıza görülebilir. genellikle bakımı düzenli yapılmayan laptop ve notebook bilgisayarlarda arızalar daha çok görülmektedir. Apple Teknik Servisi olarak siz değerli müşterilerimize 7/24 hizmet vermekteyiz.

Apple Macbook Teknik Servisi

Tüm hizmetlerimizden faydalanmak için bizlere mail adreslerimiz ile ve telefon numaralarımız ile ulaşabilirsiniz. Notebook ve laptoplar genellikle yere düşerek arıza gösterirler ve sıvı teması oluştuğunda arıza göstermektedirler. Bu cihazların arıza göstermemesi için kullanıcı hatalarına neden olmamak önemlidir. Kullanıcı hataları olmadığında cihazların uzun süre arıza yapmadan kullanıldığı görülebilmektedir. Uzun süre kullanılan bir laptop veya notebook mutlaka bakıma tabi tutulması gerekir. Bakım esnasında Apple servisi olarak tarafımızca cihazların tüm iç kısmı birikmiş olan tozlardan temizlenir ve sonrasında cihazlarda bulunan arızalı parçalar yeni parçalar ile değiştirilir.

Bazı arızaların tespiti tamamen bakım sürecinde Apple Servis olarak tarafımızca yapılmaktadır. Bakım sürecinde yakalanan tüm arızalar tamir edilerek kullanıcılarına notebook ve laptopları teslim edilmektedir. Bu makalemizin içeriğinde notebook ve laptoplarda bulunan ram arızalarının nasıl gelişebildiğini siz değerli okurlarımıza anlatalım. Ram parçası bilgisayarlar içinde kısa süreli kayıtlar için kullanılmaktadır. Çok bir işe yaramıyor gibi görünse de ram olmadan bir cihazın çalışabilmesi ve veri depolayabilmesi düşünülemez bile. Ram içerisine geçici olarak depolanan tüm bilgiler daha sonradan anakarta yüklenerek depolanmaktadır.

Bu geçiş döneminde oluşan arızalar nedeni ile laptop ve notebook bilgisayarlarda depolama işlemi yapılamadığından tüm cihaz arızalı olarak sayılır. Arızalı olarak cihazların sayılmaması için ram yedek parçasının nasıl arızalar çıkartabildiği hakkında bilgiler de verelim. Ram arızası oluştuğunda ekranda mavi bir renk belirdiği, ekranın sıklıkla kayıt esnasında ve açılma esnasında donduğu ve bu donmalara bağlı cihazın zor açıldığı gözlemlenebilir. Tüm bu arıza işaretlerinin cihazda bulunan ram parçasının arızalanmasından dolayı oluşabileceği düşünülmelidir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..